Americkí Slováci absolvujú

púť viery do Ríma a na Slovensko
 

P:3, 14. 03. 2013 12:38, DOM
Bratislava 14. marca (TK KBS) - Americkí Slováci sa chystajú na púť viery do Ríma a na Slovensko. "Púť bude príležitosťou prehĺbiť si katolícku vieru a slovenskú identitu. Hoci navštívime veľa historických a kultúrnych pamiatok, pôjde predovšetkým o duchovnú púť určenú na prehĺbenie viery," hovorí pre TK KBS Philip A. Altavilla, predseda americkej krajanskej organizácie Slovak Catholic Federation, ktorá púť organizuje od 14. do 26. apríla 2013.

Táto mimoriadna púť sa bude konať v kontexte troch výročí: Roku viery pri príležitosti 50. výročia otvorenia Druhého vatikánskeho koncilu, 50. výročia založenia Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme, ktoré vzniklo vďaka vízii a úsiliu kardinála Jozefa Tomka a za pomoci biskupa Andreja Grutku a mnohých angažovaných Slovákov z Ameriky a Kanady a napokon Roku sv. Cyrila a Metoda, ktorým sa pripomína 1150. výročie príchodu sv. Cyrila Metoda k Slovanom.

Púť je rozdelená na dve časti. Počas prvých piatich dní navštívia Slováci Večné mesto, kde zavítajú do štyroch pápežských bazilík, ako aj viacerých chrámov a historických pamiatok. Zúčastnia aj na oslavách 50. výročia založenia Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Od 20. do 26. apríla budú na Slovensku. Navštívia Bratislavu, Šaštín, Trnavu a Nitru. Ďalší deň bude venovaný Malokarpatskej vínnej ceste. Pred odchodom do USA zavítajú aj na Velehrad do Českej republiky.

TK KBS informoval Stanislav Gábor

 

Zdroj: TK KBS