Biskup Viliam Judák celebroval

eucharistiu Kristovho zmŕtvychvstania
 

P:3, 31. 03. 2013 15:46, ZAH
     Nitra 31. marca (TK KBS) - Počas tohtoročnej Veľkej noci prijali v nitrianskej katedrále svätého Emeráma krst a ďalšie dve sviatosti pätnásti dospelí katechumeni z rôznych dekanátov diecézy. Sviatosti prijali počas slávenia Veľkonočnej vigílie v sobotu večer z rúk diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka.
     Nitriansky biskup celebroval pontifikálnu svätú omšu vo svojom katedrálnom chráme aj na Veľkonočnú nedeľu. Povzbudil prítomných veriacich k viere v nový život, ktorý priniesol Ježiš Kristus. „Aby aj dnešný človek gniavený rôznymi starosťami a bolesťami uveril, že Bohu záleží na nás a že on pre nás zomrel a vstal z mŕtvych, aby nám ponúkol tento život, ktorý nás obohatí a ktorý bude pre nás aj našou odmenou za všetko, čo sme dobré s Kristom vykonali tu na zemi," povedal vo svojom veľkonočnom posolstve biskup Judák.
     Nitriansky emeritný biskup kardinál Ján Chryzostom Korec z príležitosti veľkonočných sviatkov pre Rádio LUMEN zdôraznil, že „kresťanstvo buduje na skutočnostiach“. A tou podstatnou skutočnosťou je podľa jeho slov Kristovo zmŕtvychvstanie.
TK KBS informoval Miroslav Lyko

 

Homília Mons. Viliama Judáka - Zelený štvrtok 2013 - Missa chrismatis Viac TU:

Homília Mons. Viliama Judáka - Veľký piatok 2013 Viac TU: