Gratulácie z OSN, Rady Európy, Ruska a Číny   

 

     Aj naďalej prichádzajú do Vatikánu blahoželania z celého sveta pre nového pápeža Františka. Medzi prvými gratulantmi bol aj generálny sekretár OSN Ban Ki-moon. „Som si istý, že pápež František bude pokračovať na ceste, na ktorú sa vydal už Benedikt XVI., podporujúc medzináboženský dialóg,“ píše sekretár.
Predsedovia Európskej komisie a Rady Európy v Bruseli, Barosso a Van Rompuy, sú presvedčení o tom, že pápež „bude s odhodlaním pokračovať v práci svojich predchodcov, v zjednocovaní ľudí a náboženstiev z celého sveta“.
     Pápežovi Františkovi zasielajú gratulácie hlavy štátov krajín na starom kontinente. Medzi nimi aj ruský prezident Putin spolu s Pravoslávnou cirkvou v Moskve, ktorý vyjadril nádej v budúcu konštruktívnu spoluprácu medzi Ruskom a Vatikánom.

     Brazílska prezidentka Dilma Rousseffová sa pripája k ďalším latinskoamerickým predstaviteľom. Ako píše, „veriaci očakávajú príchod Františka do Ria de Janeiro počas Svetových dní mládeže v júli tohto roku“. Z Izraela prišlo pozvanie prezidenta Pereza na návštevu Svätej zeme. Pápeža nazýva „otvoreným priateľom židovského spoločenstva“ v Argentíne. „Silným zástancom pomoci chudobným“ nazýva pápeža aj ďaleká Čína, píše o tom štátna spravodajská agentúra Nová Čína. – mf –

 

Zdroj: Rádio Vatikán