Pápež František:

Nezabudnite na tri slová - radosť, kríž, mladí

 

Svätopeterské námestie dejiskom liturgie Kvetnej nedele.

Video TU:


Dnes na Kvetnú nedeľu sa na Námestí sv. Petra zišlo viac ako stotisíc veriacich. Námestie dýchalo zeleňou olivových a palmových ratolestí, ktoré boli tento rok privezené z oblasti Puglie. Liturgia sa začala pri obelisku, kde pápež František požehnal palmové a olivové ratolesti. Po tomto úvodnom obrade sa dlhý sprievod s ratolesťami presunul k oltáru pred Bazilikou sv. Petra, kde pokračovala liturgia. Po spievaných pašiách nasledovala homília Svätého Otca v ktorej povedal: TU:

 

 

Svätý Otec pred modlitbou Anjel Pána

Na záver liturgickej slávnosti Svätý Otec predniesol krátky príhovor, po ktorom sa spolu s veriacimi pomodlil mariánsku modlitbu Anjel Pána:

„Drahí bratia a sestry, na záver dnešnej slávnosti prosme o príhovor Pannu Máriu, aby nás sprevádzala počas celého Veľkého týždňa. Ona, ktorá s vierou nasledovala svojho syna až na Kalváriu, nech nám pomôže kráčať za ním, nesúc s úprimnosťou a láskou jeho kríž, aby sme dosiahli Veľkonočnú radosť. Nech Sedembolestná zvlášť ochraňuje toho, kto prežíva ťažké chvíle. Osobitne si spomeňme na ľudí, ktorí trpia na tuberkulózu, pretože dnes je Svetový deň boja proti tejto chorobe. Panne Márii zverujem osobitne vás drahí mladí a vašu prípravu na Rio de Janeiro.
V júli v Riu: Duchovne si pripravte srdce!

Šťastné putovanie všetkým!“ – js –

 

Zdroj: Radio Vatikán