Minister Miroslav Lajčák prijal

apoštolského nuncia na Slovensku
 

P:3, 15. 03. 2013 11:33, DOM
Bratislava 15. marca (TK KBS) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (15. marca 2013) apoštolského nuncia na Slovensku Mons. Maria Giordanu. „Rád využívam túto príležitosť, aby som v mene slovenskej diplomacie a v mene svojom vyjadril úprimné blahoželanie Jeho Svätosti Františkovi k zvoleniu do úradu hlavy katolíckej cirkvi a najvyššieho predstaviteľa Svätej stolice“, uviedol M. Lajčák v úvode stretnutia s pápežským veľvyslancom. Súčasne vyjadril presvedčenie, že počas pontifikátu Svätého Otca Františka sa budú vzájomné vzťahy medzi Slovenskom a Svätou stolicou naďalej rozvíjať v prospech spoločného dobra všetkých občanov Slovenskej republiky.

Minister M. Lajčák informoval Mons. M. Giordanu o príprave celoštátnych osláv 1 150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, ktoré sa uskutočnia začiatkom júla tohto roku v Bratislave, v Nitre a na Devíne. „Bolo by pre nás veľkou cťou, ak by sme mohli privítať Svätého Otca v našej krajine už v Jubilejnom roku sv. Cyrila a Metoda. Som presvedčený, že spoločným diplomatickým úsilím a v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska môžeme pripraviť hodnotnú apoštolskú návštevu Jeho Svätosti na Slovensku s dobrými výsledkami“, konštatoval šéf slovenskej diplomacie.

Obaja partneri prerokovali aj aktuálne témy dvojstrannej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou a ďalší postup pri praktickej implementácii výsledkov rokovania ministra M. Lajčáka so sekretárom Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. Dominiquom Mambertim vo Vatikáne v novembri minulého roku.

Na záver stretnutia minister M. Lajčák zablahoželal Mons. M. Giordanovi k piatemu výročiu jeho vymenovania za apoštolského nuncia v Slovenskej republike pápežom Benediktom XVI. a poďakoval mu za jeho osobný prínos k rozvoju vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou.

TK KBS informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR

 

Zdroj: TK KBS