Rozposlanie siedmich misijných tímov

na mestských misiách v Nitre
 

P:3, 09. 03. 2013 19:55, DOM
Nitra 9. marca (TK KBS) - Sedem misijných tímov dostalo v sobotu 9. marca 2013 požehnanie od nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka, aby viedli ďalšiu časť mestských misií v Nitre. Počas svätej omše v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma prijali kapucíni, dominikáni, františkáni, verbisti, minoriti, redemptoristi a misionári Najsvätejších Sŕdc poverenie, aby ako „osobitní svedkovia Boha a Ježiša Krista v dnešnom svete“ ukazovali ľuďom pravé hodnoty.

Biskup Judák počas bohoslužby na adresu rehoľníkov – misionárov povedal: „Dnes (...) vaše celoživotné svedectvo nadobúda osobitnú výzvu a poslanie v rámci našich nitrianskych mestských misií. Preto dnes dostávate zvláštnu misiu v našom meste, aby ste obyvateľom Nitry ponúkli to najpodstatnejšie – prijať Ježiša Krista do svojho života a učiniť ho základnou hodnotou všetkého rozhodovania a konania“.

 

Homília Mons. Viliama Judáka TU:


Mestské misie v Nitre majú za sebou prvý týždeň. Mnohé podujatia sa stretli so záujmom verejnosti, ako napríklad nepretržitá eucharistická adorácia i celodenné čítanie Svätého písma. Prvú časť misií v meste pod Zoborom zakončila prednáška nepočujúceho a nevidiaceho kňaza a rehoľníka, pôvodom z Juhoafrickej republiky, P. Cyrila Axelroda CSsR v miestnom Piaristickom kostole. S prítomnými sa podelil o svoju skúsenosť s vierou v Boha. Prezradil, že aj napriek svojmu stavu, rád komunikuje s ľuďmi.

Ďalší program mestských misií bude prebiehať predovšetkým v kostoloch. Misijné tímy budú viesť všetky bohoslužby a prednášky, so zameraním pre všetky stavy a vekové kategórie veriacich, pochybujúcich i neveriacich.

Farské misie vo všetkých šiestich rímskokatolíckych farnostiach Nitry vyvrcholia v nedeľu 17. marca 2013 o 15. 00 hod. slávnostnou svätou omšou v mestskej hale na sídlisku Klokočina.


TK KBS informoval Miroslav Lyko

 

V Nitre chcú počas misií osloviť všetky skupiny občanov - Video TU:

 

Zdroj TK KBS