Mladí vo viacerých slovenských diecézach

oslávia Svetový deň mládeže
 

P:3, 20. 03. 2013 10:46, DOM
     Bratislava 20. marca (TK KBS) - Mladí veriaci v slovenských diecézach sa v týchto dňoch pripravujú na svoje stretnutia pri príležitosti osláv Svetového dňa mládeže. Uskutočnia sa ešte pred koncom pôstnej doby počas najbližších Kvetných víkendov. Prinášame súhrn z týchto víkendových aktivít.

Bratislavská arcidiecéza
     V nedeľu 24. marca 2013 sa uskutoční stretnutie mládeže Bratislavskej arcidiecézy s  názvom “VIKVETFEST“ (festival kvetného víkendu - www.vikvetfest.sk ). Stretnutie sa koná pod záštitou bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského a starostky mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Tatiany Rosovej. Štvrtý ročník obľúbeného festivalu kvetného víkendu sa bude niesť v  duchu výročia príchodu Sv. Cyrila a  Metoda na Veľkú Moravu a  posolstva, ktoré tu zanechali. Rok viery s mottom svetových dní mládeže (SDM), ktoré sa tento rok uskutočnia v brazílskom Rio de Janeiro: „Choďte a získavajte učeníkov zo všetkých národov" (Por. Mt 28, 19), je hlavným motívom stretnutia. V rámci tohto ročníka si organizátori pripomenú aj 25. výročie sviečkovej manifestácie s názvom: „Príbeh našej slobody“. Organizátorom stretnutia je Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy a Fórum kresťanských inštitúcií.
     Organizačný tím Vikvetfestu na základe predpokladaných nevyhovujúcich poveternostných podmienok na deň konania festivalu 24. marca 2013 mení miesto konania z  Hviezdoslavovho námestia do priestorov Starej tržnice na Nám. SNP.
     Program festivalu zostáva bez zmeny. Bližšie informácie sú na stránke www.vikvetfest.sk
     Tak ako aj po minulé roky, aj tento raz by chceli organizátori mladým ľuďom ponúknuť možnosť bližšie spoznať arcibiskupa Zvolenského a osobne stretnúť starostku Tatianu Rosovú. Cieľom stretnutia je, aby si mladí ľudia prehĺbili svoju vieru a  nabrali odvahu byť aktívnymi kresťanmi. Diecézne stretnutie mladých “Vikvetfest“ sa v  Bratislavskej arcidiecéze tento rok uskutoční len v  nedeľu, nakoľko Komisia pre mládež pripravujeme víkendové stretnutie 10. - 12. mája 2013 v Mariánke s názvom “ClipTime“.

TK KBS informovala Petra Podolská

Nitrianska diecéza
     Na Kvetnú nedeľu 24. marca 2013 o 9:00 h bude celebrovať svätú omšu v katedrále svätého Emeráma nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Úvod bohoslužby bude prebiehať na námestí Jána Pavla II. pred katedrálou. Hlavný celebrant požehná ratolesti a následným sprievodom sa presunie do priestorov chrámu. Biskup Judák tak v spoločenstve veriacich svojej diecézy začne slávenie Veľkého týždňa, v ktorom si kresťania pripomínajú utrpenie, smrť, pochovanie a zmŕtvychvstanie Pána Ježiša. V Univerzitnom pastoračnom centre v Nitre pripravil jeho rektor Ľubomír Hlad spolu s vysokoškolákmi nepretržitú eucharistickú adoráciu. Začne sa na Kvetnú nedeľu (o 21:00 h) a potrvá do pondelka 25. marca (do 19:00 h).

TK KBS informoval Miroslav Lyko

 

Zdroj: TK KBS