V Bratislave siedmy ročník akcie Podeľme sa
 

P:3, 18. 03. 2013 07:54, DOM
     Bratislava 18. marca ( TK KBS) Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa podelil s núdznymi o svoj nedeľný obed. Reagoval tak na výzvu Katolíckeho hnutia žien Slovenska (KHŽS), v rámci siedmeho ročníka pôstnej akcie Podeľme sa!
     V nedeľu 17. marca dopoludnia zavítal do bratislavskej Farnosti Narodenia Panny Márie na Dlhých dieloch na pastoračnú návštevu, kde celebroval svätú omšu. Spolu s ním koncelebrovali miestny farár Štefan Herényi, kaplán Marián Kolník a tajomník Arcibiskupského úradu Lukáš Uváčik.
     Vo svojej homílii vychádzajúc z evanjeliového úryvku o Ježišovi a hriešnici rozvinul úvahu o odlíšení hriechu od hriešnika, ktorý je vždy hodný úcty. Pozornosť zameral na Ježišov nový prístup – odpustenie, a nie odsúdenie. "Zlo sa zo sveta nevymaže jednoduchým odstránením zlých ľudí, ale premáha sa silou lásky a milosrdenstva – to je to nové, čo Ježiš priniesol a čo stále tvorí aj v našich srdciach,“ povedal.
     Po záverečnom požehnaní arcibiskup Zvolenský vyšiel spolu s farníkmi na priestranstvo pred kostol, kde už stáli rozložené stoly so štyrmi druhmi pôstnej polievky. Dievčatá a ženy sa ujali naberačiek. Na horúcich polievkach si všetci pochutili. Napriek chladnému počasiu ich zohrievalo vedomie, že svoju pomyselnú druhú časť nedeľného obeda venovali bratom a sestrám, ktorí to potrebovali. Podelili sa duchovne aj materiálne.

TK KBS informovala Mária Raučinová, KHŽS

 

Zdroj: TK KBS