Veľký piatok v Nitre

 

    Na Veľký piatok popoludní sa pred budovou Krajského súdu v Nitre začala tradičná krížová cesta ulicami mesta. A to aj napriek nepriaznivému počasiu a zasneženým komunikáciám. Pobožnosť zorganizovalo miestne biskupstvo spolu so všetkými rímskokatolíckymi farnosťami Nitry. Sprievod prechádzal postupne okolo väznice, mnohých úradov, domov i okolo nemocnice. Posledná zastávka krížovej cesty bola umiestnená na Kalvárii nad mestom. Bohoslužba pokračovala aj po skončení krížovej cesty priamo v kostole Nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii liturgickými obradmi Veľkého piatku, aj tie viedol nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Ich súčasťou boli pašie, poklona krížu a sväté prijímanie.

    V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma predsedal veľkopiatkovým obradom jej správca a kanonik Mons. Štefan Vallo. Povzbudil prítomných veriacich k trpezlivosti s vlastným krížom, ktorý každý človek má na svojich pleciach.

    Možnosť pokloniť sa Sviatosti Oltárnej a krížu budú mať veriaci v katedrálnom chráme – s nočnou prestávkou- až do večera Bielej soboty.

 

V Nitre na krížovej ceste aj dobrovoľníci Maltézskeho rádu. Viac TU:

 

Miroslav Lyko, hovorca Nitrianskeho biskupstva