Nitra privíta mládež z celej Európy

 

2. január 2013

     Komunita Emanuel organizuje už osemnásty ročník medzinárodného stretnutia On je Živý, ktoré sa uskutoční 1. – 3. februára 2013 v Nitre. Podujatie priblížila jedna z organizátoriek TERÉZIA DRDULOVÁ (37)

Hlavný cieľ stretnutia prezrádza už samotný názov akcie – sprostredkovať mladým ľuďom osobné stretnutie s Bohom. Zároveň ich má povzbudiť vo viere a priniesť im možnosť spoznať nových ľudí. Uprostred školského roka tak môžu načerpať silu, zabaviť sa a prežiť radosť z viery.

Účastníci z celej Európy
     Medzi pravidelných účastníkov patria mladí veriaci z Moravy a Čiech, skupinka mladých z Ukrajiny, Nemecka, Slovinska i iných krajín. Tento rok príde aj medzinárodná skupina študentov Evanjelizačnej akadémie z Viedne. Podobné podujatia organizuje Komunita Emanuel aj v nemeckom pútnickom meste Altötting, francúzskom Paray-le-Monial či na Ukrajine v Strzelczyskej. Paralelne so Svetovými dňami mládeže v júli 2013 usporiada Komunita Emanuel medzinárodné stretnutie mladých v Čenstochovej v Poľ­sku.

Téma stretnutia
      Pravidelne pre tieto podujatia preberajú motto Svetových dní mládeže, a tak je to aj tento rok: Choďte a získavajte mi učeníkov! Toto heslo by radi skĺbili s témou misie svätých Cyrila a Metoda a oslovili mladých, aby sa pridali k výzve Ježiša žiť svoju každodennú misiu na tom mieste, kde práve sú, a zároveň ich povzbudiť, aby každý z nich urobil konkrétny krok viery.
     Čo ponúkne podujatie?
     Program je veľmi pestrý. Každý deň je pre účastníkov pripravená svä­tá omša a možnosť sviatosti zmie­re­nia. Naplánovaný je aj koncert skupín Regiment a Timothy. S prednáškou na hlavnú tému stretnutia vystúpi Róbert Jáger, tajomník košického eparchu. Súčasťou programu bude aj Večer milo­srdenstva, počas ktorého odznejú svedectvá viery, a podujatie zavŕši slávnostná svätá omša.

zdroj: https://www.katolickenoviny.sk/1-2013-nitra-privita-mladez-z-celej-europy/