Mladí z celého Slovenska sa od piatku

zúčastnia na Púti zaľúbených v Šaštíne
 

P:3, 14. 02. 2013 12:28, DOM
     Šaštín 14. februára (TK KBS) - V Bazilike v Šaštíne sa uskutoční počas celého nasledujúceho víkendu Púť zaľúbených. Ide už o šiesty ročník stretnutia mladých ľudí z celého Slovenska i Moravy, pre ktorých je pripravený bohatý program - prednášky, koncerty a duchovné aktivity. Mottom aktuálneho ročníka je: "Vyberám si vernosť!" "Pre tému vernosti sme sa rozhodli preto, lebo je to hodnota v dnešnom svete zaznávaná a považovaná za slabosť. My si naopak myslíme, že aj vďaka vernosti vyrastajú medzi nami skutočné rodiny so skutočnou láskou, ktorá sa vie obetovať," zdôrazňujú organizátori, ktorí sú tiež mladí ľudia a akciu pripravujú vo svojom voľnom čase.

     Medzi mladých zavíta tento rok spišský pomocný biskup Mons. Andrej Imrich, povedať o svojom manželstve i zahrať vlastnú tvorbu príde líder skupiny Komajota Martin Husovský s manželkou Veronikou. Hudobné pódium obsadia aj gospelové skupiny Peter Milenky band, Križiaci alebo Simona Martausová. Dôležitými bodmi v programe sú prednášky a diskusie na témy vzťahu a lásky. Tento rok sa mladí dozvedia z úst uznávaného psychiatra a diakona Maxa Kašparů o tom, aké sú správne medzníky vo vzťahu (kedy je správny čas na chodenie spolu, zasnúbenie, manželstvo) a ako zvládnuť komunikáciu, odpustenie a zranenie. Hovoriť sa bude aj o téme čistoty nielen pred manželstvom, ale i v manželstve a o tom, ako prežiť a rozvíjať lásku aj vo všednosti.

     Vyvrcholením je sobotná svätá omša, kedy si mladí z celého Slovenska zložia predsavzatie žiť čistý vzťah. "V slovách, ktoré povedia verejne v chráme si chcú sľúbiť čistotu do manželstva a čo najlepšiu prípravu na ich budúcu rodinu," prezrádzajú organizátori. "Na túto akciu idem s mojím Peťom už 5 rok a vždy mi to veľa dá. Je to úžasné vidieť niekoľko sto mladých ľudí, ktorým ide o dobré vzťahy a kvalitné manželstvá, " prezrádza Peťa, ktorá cestuje na Púť zaľúbených niekoľko hodín z opačnej strany Slovenska. Patrí asi k 400 mladým ľuďom, ktorí si zvolili tento víkend za svoju destináciu národnú Baziliku v Šaštíne.

TK KBS informoval Martin Ližičiar