Ďakovná svätá omša – 70. výročie vzniku farnosti

Do roku 1944, kedy vznikla samostatná farnosť, Jelenec bol filiálkou farnosti Ladice. Kurácia Jelenec (Gímes) bola zriadená 4. februára 1944 oddelením od farnosti Ladice. Prvým správcom samostatnej farnosti Jelenec (Gímes) sa stal Aurélius Košinár.

Farnosť patrí do Nitrianskej diecézy – dekanát Zlaté Moravce. Súčasťou farnosti je aj filiálka Neverice s kostolom sv. Štefana Kráľa.

Pri príležitosti 70. výročia založenia farnosti Jelenec slávil 4. februára 2014 duchovný otec vdp. ThLic. Jozef Švejdík ďakovnú svätú omšu za farnosť a všetkých kňazov farnosti od jej vzniku. Slávnostnú atmosféru spevom obohatil staronový spevokol pod vedením Mgr. Márie Kosorinovej. Detské kresťanské piesne (ukazovačky) vzorne, presvedčivo a s veľkým elánom zaspievali deti, ktoré v tom roku prvýkrát prijali eucharistiu. Ďakovná bohoslužba priniesla celému zhromaždeniu hlboký duchovný zážitok a bude im ho pripomínať pamätný obrázok s modlitbou za farnosť.