Farské mariánske púte v Roku Sedembolestnej Panny Márie
Škapuliarska púť do Topoľčianok
Škapuliarska púť v Topoľčiankach patrí k najstarším v strednej Európe. Jej história siaha do 17. storočia a viaže sa k púti Alžbety Rákoczyovej-Erdödy do Svätej zeme na znak vďaky za víťazstvo v bitke nad Turkami pri Viedni. Prvá púť sa konala 16. júla 1686 a odvtedy sa tu veriaci schádzajú doteraz.
Veriaci Jelenca každoročne putujú do Topoľčianok k Panne Márii. V roku Sedembolestnej Panny Márie farnosť Jelenec prijala pozvanie prinášať na svätej omši obetné dary k oltáru. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše na kalvárii v Topoľčiankach bol Mons. Peter Brodek - generálny vikár Nitrianskej diecézy. Po svätej omši sa konal obrad zasvätenia sa dievčat P. M. Karmelskej na Kalvárii.
Diecézna púť do Šaštína
V roku Sedembolestnej Panny Márie organizovalo Nitrianske biskupstvo 11. októbra 2014 diecéznu púť k Sedembolestnej Panne Márii do národnej Baziliky v Šaštíne.
Na diecéznej púti sa zúčastnili mariánsky ctitelia z farnosti Jelenec s vdp. Jozefom Švejdíkom a farníci z Ladíc a Kostolian pod Tribečom. Svätú omšu celebroval nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák s kňazmi nitrianskej diecézy. V homílii vyzdvihol, že Sedembolestná Panna Mária bola oddávna nášmu národu útechou a posilou v utrpeniach.
Jedným z pilierov našej viery a duchovného dedičstva je starobylá úcta k Panne Márií na viacerých pútnických miestach po celom Slovensku, vrátane Šaštína. Nitriansky biskup povzbudil prítomných, aby sa k Božej Matke vinuli s dušou duchovného dieťaťa.
Sedembolestnú Pannu Máriu, Patrónku Slovenska, si uctila aj farnosť Jelenec. V kostole Povýšenia svätého kríža v Jelenci slávnostnú svätú omšu slúžil vdp. Jozef Švejdík. Mariánskymi piesňami prispel miestny spevokol Cantus in Domino a prvoprijímajúce deti detskými kresťanskými piesňami.
Púť do Mariazelu

Cieľom tejto púte bolo navštíviť najznámejšie, najväčšie a najstaršie pútnické miesto v Rakúsku, jedno z najvýznamnejších pútnických miest v strednej Európe - Mariazel. Na púti farníci s vdp. ThLic Jozefom Švejdíkom navštívili svetoznámu baziliku s milostivou sochou Panny Márie.
Vznik baziliky sa spája s prekrásnou legendou o soche Panny Márie a o mníchovi, ktorý okolo nej postavil prvé pietne miesto. V centre baziliky sa nachádza milostivá socha Madony z románskeho obdobia zhotovená z lipového dreva. Zobrazuje Máriu, ktorá rukou ukazuje na svoje dieťa Ježiša. Nie je uctievaná len ako „Magna Mater Austriae“. Maďari ju pri modlitbe vzývajú ako „Magna Hungarorum Domina“, slovanské národy ako „Alma Mater Gentium Slavorum“.
Púť do Medžugoria
Mariánske pútnicke miesto, kde v roku Sedembolestnej Panny Márie putovala Jelenecká farnosť, bolo aj Medžugorie. V Medžugorí sa prebúdza kresťanská viera, je to oáza pokoja, ktorá ponúka pútnikom v tomto uponáhľanom svete aspoň krátke zastavenie a čas na zamyslenie nad vlastným životom i nad vzájomnými vzťahmi.
Od roku 1981 do Medžugoria prichádzajú milióny pútnikov. Chcú zakúsiť tajomstvo miesta mnohých obrátení a svedectiev dobroty Božej Matky – Kráľovnej pokoja.
Púť na Staré Hory
Staré Hory sú mariánskym pútnickym miestom s bohatou tradíciou. Viac ako naplnených láskou a úctou k Božej matke. Z pôvodne malej baníckej osady je dnes medzinárodne uznávané mariánske pútnické miesto, ktoré každoročne privíta desaťtisíce pútnikov nielen zo Slovenska.
Starohorský kostol s milostivou sochou Panny Márie a Studnička prinášajú duchovné povzbudenie, posilu ako i očistenie od hriechov veriacim, ale aj neveriacim...
Aj Jeleneckí farníci v novembri 2015 putovali na fatimskú sobotu k panne Márii na toto milostiplné pútnické miesto. Zúčastnili sa na modlitbe posvätného ruženca aj na svätej omši. Púť v každom zanechala hlboký duchovný zážitok.